Bylinková domácnosť,  Bylinková kuchyňa

Roy Littlesun – kuchyňa je ako svätyňa

Nedávno sa nám prostredníctvom skvelého časopisu Vitalita dostal do rúk článok o mužovi menom Roy Littlesun.  Muž, ktorý bol v mladosti adoptovaný kmeňom Hopiov nám priniesol krásne myšlienky ohľadom stravovania, kuchyne a mnoho iného, ktoré určite stoja za zamyslenie. Jeho Svetové vyhlásenie nás doslova chytilo za srdce. Ponúkame Vám časť, ktorá je práve o kuchyni, kde prebieha príprava jedla a je akýmsi spojivkom celého domova každého z nás. Sála z nej teplo, bezpečie, láska a prísľub nielen plného žalúdku, ale aj srdca. Nech sa páči, teraz už slová inšpiratívneho muža, veríme že Vás podnietia prečítať si ešte viac:):

Kuchyňa je ako svätyňa. Jedlo v nej pripravované by malo slúžiť na šťastný a zdravý život celej rodiny a následne aj celej zeme. Cez jedlo sa tráviacim procesom tvorí kvalita krvi.

Vďaka krvi môžeme nielen fungovať, ale aj cítiť, myslieť, rozlišovať, rozhodovať sa, konať a spoznávať samých seba.  Čím horšia strava, tým horšia kvalita krvi a horšie aj naše pociťovanie, myslenie, rozhodovanie a konanie …. teraz až tak, že je ľudstvo ničiteľom – ide proti sebe. Inými slovami to vonkajšie sa mení na vnútorné.

Ten, kto určuje a kontroluje naše jedlo, ovplyvňuje kvalitu našej krvi, takže  kontroluje všetko – má moc. Začnime si určovať a kontrolovať svoje potraviny sami, neprenechávajme moc nad sebou iným.

Žena je tá, ktorá vládne kuchyni a môže zmeniť celý vývoj sveta. Kedysi bola hlavným terčom inkvizície, pretože ona vedela, čo je potrebné, aby boli jej blízky zdraví, poznala bylinky a prípravu jedál na vyliečenie chorôb. Žena, ktorá sa rozhodne pre zdravie svojich blízkych cez stravu je veľmi potrebná pri  náprave sveta.

image sources

  • apron-clean-contemporary-2890387: www.pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *